Bu bakımlar bana kaça patlar

Bu bakımlar bana kaça patlar

Mesajgönderen emre710 tarih Pzr Eyl 20, 2009 11:04

Selamün aleyküm arkadaşlar 2001 Lada samara Enjeksiyonlu lada samara var bazı sorunlarından dolayı yavaş yavaş soğumaya başladım bana aşağıda yazan bakımların aşağıya yukarı ne kadar tutacağına ve sağlam bir usta tavsiye edersiniz sevinirim....
[*]Yakıt depo temizliği benzin filtresi enjektör temizliği veya enjektörün yenisi
[*]Şarj dinamosuna bağlı bulunan konjektör ve diyot tablası
[*]Akslar aks körükleri rot,rotil ve başları parça aşağı yukarı değişimi
[*]Arka fren balataları fren komple bakım
[*]El freni aşağıya düşüyor bunla ilgili yapılacak bakım ve değişecek parçalar
[*]Lada samara enjeksiyonlu modellerinde torpidonun altındaki sigorta tablasından tık tık ses geliyor ve elektriği ufakta olsa etkiliyor mesela farlar açık olsa farlara sanki güç gelmiyor gibi
[*]4 kapı lastikleri ve montajı
[*]4 cam lastikleri
[*]Merkezi kilitleri çalışmıyor ya motoru çalışmıyor değişecek yada biraz bakıma ihtiyaç var motorun yenisi ve montajı
[*]Arka koltuk koltuk kılıflarını değitirirken kilitlerinin tutma yerlerinimi ne kırmışlar bilmiyorum tutmuyor yenisi ve montajı..
[*]60 ah akü
Baya sorun var bana yardım edin ltfff :( :( :( :(
http://www.izlesene.com/video/arabalar-emre-abiyle-otoban-maceralari/862688
Emre Gündoğdu
2001 Lada Samara

Eğer ki Yolda Ahmak Durumuna Düşmek İstemiyorsan Bir Ladayla Asla Uğraşma

Resim
emre710
Aktif üye

Re: Bu bakımlar bana kaça patlar

Mesajgönderen samara tarih Çrş Eyl 23, 2009 3:34

parçaları güven otodan piyasanın çok altı bir fiyata temin edebilirsiniz.
mekanik aksam için ustalık olarak da güven otoya çok yakın bir mesafede bulunan erdoğan ustayı kesinlikle tavsiye ederim.
Kullanıcı avatarı
samara
Güven Oto Forum Moderatörü

Mesajgönderen desa34 tarih Cmt Şub 13, 2010 5:46

verılen tavsıyere kulak verırsenız sorunuz hakında ne kadar mağal olcanı örenırsınz . ayrıca ladadan soğmamalısınız . mesela bır ust segment arabanız olsaydı bu gıbı durumlarda ucuk bır rakam duymanız an meselesıdır . bu durumu goz onunde bulundurun bunlar aklınızın bır ucunda bulunsun
desa34
Aktif üye

Mesajgönderen emre710 tarih Çrş Şub 17, 2010 4:54

Desa34 zaten bende artık bu kriz ortamında onları düşünüyorum...Tavsiyen için teşekkür ediyorum...Vatani görevimi yapmadan önce Spor Modifiyeli bir 1998 Model 13.000kmde Peugeot 306 GTI vardı bende o zamanlarda Ladayı deil araba sınıfına sokmayı Ladacılarla muatap bile olmazdım yolda..Bakım Zamanı geldiğinde Servise götürüdüm arabayı en düşük bakımı arka fren balataları değişimi (150-470 TL) Arası değişiyordu. Ayrıca Bir depo benzinle 470 km yol zor gidiyordu Askerden Geldikten sonra piyasayı ne kadar araştırdıysam kendime ggöre bir temiz araba bulamadım...Sonunda Hiç Sevmediğim ve nefret ettiğim Lada Samara almak zorunda kaldım.. Aldığım Araba temizdi 43,000 km de 2001 model enjeksiyonlu bir lada samaraydı...Aldıktan sonra Peugeot'a aldığım keyfi bir türlü alamıyordum Çünkü peugoutun süspansiyon ve konfor bakımından baya ladaya göre lükstü..Birde Ladanın Habire sıcak havalarda özellikle dur kalk trafik ortamında hararet saatinin yukarı doğdu fırlaması beni deli ediyordu....Hatta İlk 7-8 ay yadırgadım ladayı...Neyse Yaz Tatili falan derken Tatile uzun yola Çıktım.. Yolculuk Balıkesir Edremit Güre Köyü Tatil sitesi...Gidiş Geliş Yol 1072 km 100 Kmde gezdiğini farz edersek 1172 km eder...Ladanın Yaktığı yakıt miktarına Baktım Yarım depo ile Edremite vardık yaklaşık 80-90 km hızla..Gelirken Biraz Aceleci davrandık hız artınca yarım depo ile birlikte bir yarım depo daha yakıt aldık..Ama Hayret ettim.Birinci olarak bu Ladalarda beni bağlayan özellik..Az Yakıt Sarfiyatı...İkinci olarak Aralık Ayında Muayeneye girreceğim için Ön Takım ve fren Ayarlarını yaptırmaya yetkili servisine gittim...Parça Konusunda mümin beyden destek aldık Arka Fren Balataları Ön Aks Körüklerini Mümin Beyden aldık...Servise Bir gittim Usta bana abi bunun ön takımda hiç bir problemi yok sadece aks körükleri patlamış dedi. Neyse Adam Tedbir Olsun Diye Rotlar,Aks Ve körüklerini Değiştirmelerini Rica Ettim..Değiştirdiler Sıra Geldi Fren Ve El freni aksamına El freninde soeun vardı tutmuyordu biraz el fren kolunun dişleri hasar gördüğünden dolayı ha bire aşağı düşüp arabayı kaydırıyordu..El fren Kolu Arka Fren Balataları Ve Merkezleri değişti..Ben Eyvah ayvayı yedik dünyanın parasını vercez derken yukarı çıktım (180 TL) hESAP Çıkarmışlar.. İkinci hayrete burda kaldım servvis konusu...Bu Ladaya ikinci bağlanmama sebep Ucuz Ve sık bulunabilen Yedek Parça Kaliteli servis Anlayışı...Üçüncü Olarak Limanda Memur Olduğumdan Devamlı yurt dışına eğitime gider gelirim En son rusyaya gidişimde bizim bilader Acemi araba kullanmayı öğrencem diye bizim binada park halindeki Citroen C-4 Yan Taraftan bindirdi Ben Eve Yeni geldiğimden dışarı fırladım araba mahvoldu diye düşünürken C-4 İKİ YAN KAPI-ARKA SOL ÇAMURLUK DARMA DUMAN OLMUŞ aaaa benim arabaya bir baktım sadece arabanın ön plakalık kırılmış...Evet şimdi ------DESA34-----beni Ladaya bağlayan üçüncü şey ise Sağlamlık...EE sen söyle şimdi ladadan başka arabaya binilirmi şimdi...Bu arada söyliyim Ladayı satarsam ilk alacağım araba Lada Vega 112 hb veya rusyadan VOLGA SİBER 2,4 Getirir ona binerim..KİM NE DERSİN YOLDA AHMAK DURUMUNA DÜŞMEMEK İÇİN LADAYLA UĞRAŞMAYIN..:D :D :D :D :D :D :D :D :D.
Emre Gündoğdu
2001 Lada Samara

Eğer ki Yolda Ahmak Durumuna Düşmek İstemiyorsan Bir Ladayla Asla Uğraşma

Resim
emre710
Aktif üye

Dön MOTOR/ŞANZIMAN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir