EGZOSTAN BEYAZ DUMAN

EGZOSTAN BEYAZ DUMAN

Mesajgönderen fhrt06 tarih Pzt Nis 16, 2012 8:42

Merhabalar, zaman zaman egzostan beyaz duman geliyor (1993 lada samara). Ayrıca ustanın bir tanesi motor üflemeye başlamış gibi laflar etti. Yağını kontrol ediyorum eksiltme olmuyor. Motorda üfleme var ise illa rektefiyemi olması gerekiyor. Beyaz duman ile motor üflemesi birbiriyle alakalımı. Şimdiden teşekkür ederim.
Fahrettin / Ankara 0 Rh (+)
0 535 963 88 55
fhrt06
Yeni üye

Re: EGZOSTAN BEYAZ DUMAN

Mesajgönderen samara tarih Çrş Nis 18, 2012 1:16

eğer motor üflemezse endişelenin ( karter havalandırma sistemi tıkandığı için)
ladaların motoru ufler arkadaşım. ama egzosttaki beyaz duman hayra alamet değil. takip edilmesi gerekir. silindir içine contadan su sızıyor olabilir
Kullanıcı avatarı
samara
Güven Oto Forum Moderatörü

Mesajgönderen fhrt06 tarih Çrş Nis 18, 2012 1:00

Teşekkür ederim. Hayırlı çalışmalar dilerim.
0 535 963 88 55
fhrt06
Yeni üye

Mesajgönderen samaraci tarih Çrş Nis 18, 2012 1:21

motor sıcakkende gelıyosa buyuk bı ıhtımal conta yakmaya baslamıstır aynı sorunu bende yasadım ya g cubugunu kontrol et yada yedek su deposu su kaynatıyomu yagda beyazlık warsa heen yaptıranı tavsıye ederım ust kapak karıncalanma yaparsa taşlatmaya kadar gıder masraf çogalır siboplar fılan uzun hıkaye en önemlısı termostat ve fan müşürü en ıyısını almanızı tavsıye ederım
samaraci
Üye

Mesajgönderen fhrt06 tarih Prş Nis 19, 2012 1:00

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Aracı yaklaşık birbuçuk aydır kullanıyorum. Tek marşta çalışıyor ancak marşa olması gerekenden fazla süre basmam gerekiyor. Marş erken almıyor. İlk çalışınca bir süre jikleyi çekmem gerekiyor aksi halde stop ediyor. Aldığım günden buyana yağ ve su seviyelerini kontrol ediyorum eksilme ve renk değişimi yok. Sadece olması gerekenden daha koyu gibi (değişim zamanı gelmiş olabilir). Hava filtresinin iç kısımlarında az da olsa yağlanma gördüm. Hararet göstergesi ortadaki çizgiyi bir milim geçiyor. Fan sağlıklı çalıştığını sanıyorum. (Motor ısınınca fan devreye giriyor). Beni endişelendiren konu : Beyaz duman atma ve üflemenin (ustanın söylemesi) yanı sıra Trafiğe takıldığım zaman yada 80 km gibi yol gittiğim zaman; motor sesinde bir uğultu/gürültü/horultu gibi tarif edemediğim bir ses oluşuyor. Bu ses araç rolantideykende devam ediyor. Motor için ustaya/servisine götüreceğim götürmesine de gereksiz masraf çıkartırlar endişesi var. (Malumunuz lada ekonomik olduğu için tercih sebebimdir. İşimi görüyor.) Bu yüzden ön bilgi için sizleri meşgul ettim. Epey zamandır sitenizi ziyaret ediyorum ve hiç üşenmeden her soruya cevap veriyorsunuz. Sizinle ilgili bir tek şikayetim var :) o da alış veriş yapabilmem için kredi kartı kullanım kolaylığı sağlamamanızdır. Mutlaka geçerli sebebiniz vardır. Tüm çalışanlara kolay gelsin.
0 535 963 88 55
fhrt06
Yeni üye

Mesajgönderen samara tarih Prş Nis 19, 2012 9:14

tüm ladalar karter havalandırma sisteminin yapısı nedeni ile ufleme yapar. bu bir sorun değildir. eğer üflemiyorsa sistemde tıkanıklık var demek , ki esas o zaman endişelenmek gerekir.
beyaz dumanı incelemek gerekir. su buharı ise contanın değişmesi gerekir. çiğ benzin kokuyosa ateşleme sistemini ve karburatörü gözden geçirmek gerekir.
bu arada güven otoda kredi kartı ile alışveriş yapılabiliyor.
Kullanıcı avatarı
samara
Güven Oto Forum Moderatörü

Dön MOTOR/ŞANZIMAN

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir