Lada . Yardım

Teknik bilgiler/Sorunlar/Çözümler

Lada . Yardım

Mesajgönderen 43RC715 tarih Sal Haz 24, 2008 10:30

Araç 1-2 marşta alıyor. Sorun olan şey arabanın hararetinin çabuk yükselmesi fanın çalışması ve aşırı ısınması havalarda sıcak malum düşük vitesde dur kalk yapıldığında ve motor zorlandığında ısınıyor ve hararet artıyor. bundan sonra araba sabit bir yerde durduğunda rolantide çalışırken araç hareket ettirilmeye kalktığında gaz yimiyor gibi gazı pompalasanda tıkanmış gibi yapıp anında stop ediyor. Ve asla çalışmıyor anca 5 dakika beklendikten sonra motor sanki soğuduğunu anlıyor ve çalışıyor. Birde motorun contalarını yeni değiştirmemize rağmen çok fazla yağ atıyor motorun yarısı yağdan gözükmüyor ve yağı diğer yerlere sıçratıp onlarıda yağlıyor. Aceba bujilerde mi bi sorun var bujiler ısınınca yağlanıp ateşleme yapmıyor ve durarken rolantide çalışan araç hareket ettirlmeye kalkınca stop ediyor? şimdiden yardımlarınız için tşkler... :idea:
Kullanıcı avatarı
43RC715
Yeni üye

Re: Yardım

Mesajgönderen canakkalegecilmez tarih Prş Haz 26, 2008 6:23

arkadaşım senin otomobilinin sorunu tarif ettiğine göre buji ile falan çözülecek basit bir soruna benzemiyor,anlattığına bakılırsa aracında ciddi bir hararet sorunu var,komple motoru yemeden iyi bir ustaya göstersen iyi olur
canakkalegecilmez
Yeni üye

Mesajgönderen GUVENOTOLADA tarih Prş Haz 26, 2008 9:12

LİNKTE viewtopic.php?f=8&t=37&start=0 Yağ kaçaklarıyla ilgili önerdiğimiz yedek parça fotoraflarını görebilirsiniz

Diyer konularla ilgili Çanakalegeçirmez arkadaşımızın belirtiği gibi iyi bir ustaya göstermenizi öneririm
aracınızda su kaçaklarından dolayı hararet yükselme olabilir
deforme olmuş diağaframlar olabilir
bunlar saymakla bitmez en doğrusu iyi bir usta tarafından aracınızın muayne edilmesidir
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Türkiyenin her bölgesine kargo ile yedek parça gönderilir,forumumuzda bizden haberler bölümünde bulunan uygun kampanya listelerimizi üye olarak görebilirsiniz.
-Lada yedek parça sıparişi vermek için http://www.guvenotolada.com
-Acil yedek parça sıparişi için 0532 286 03 33-02125806733
Kullanıcı avatarı
GUVENOTOLADA
Güven Oto Yetkilisi

Mesajgönderen emrebursa tarih Prş Haz 26, 2008 11:20

merhaba arkadaşlar benzer sorun bendede var arac normal seyırde hararet norlmalde, ama yokuş çıkarken yukselıyor hatta bugun 130 buldu durmak zorunda kaldım radytöre sudöktüm düştü sonra devam ettim yola ama bıraz sonra rampa cıkıcanca 5 yada 10dakıkalık yokuşu cıkarken 3.vitesde ıbrede50 yada 60km hızdaydı gene yukseldı normal seyırde hararet 90nı gecmıyor ama rampalardamutlaka yukseltıyor harareti sırf bunun ıcın gecen sene trıger kayısını bılyasını devırdaim pompasını termostadı fan müşörını radyatörü yenılerıyle deyıstırdım antıfırızde var ama sorunu hala çözemedim kalorıfer raydatorunde az bır kacak var ona tıkayıcı madde ıle oda kesıldı sıcak konumuna alınca antırıfız kokusu gelıyor azda olsa soguk konumda bırsey yok kacakolsa su sızarherhalde acaBA dıyorum radyatör fanınımı deyıstırsem sorun duzelırmi sizce bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olurmu moralim çok bozuldu boyle bır durumla karsılasınca bugun :cry:
ARAÇ 92 MODEL SAMARA
emrebursa
Üye

Mesajgönderen GUVENOTOLADA tarih Prş Haz 26, 2008 11:59

Emre dostum sen sorun kendin bulmuşsun zaten ,kalorifer radiyatöründe senin az kaçak var dediğin su özelikle rampalarda halıyın altına fazla gidiyor ve sen az olarak görüyorsun ve aracınız su eksiltmeden dolayı hararet yapıyor
kalorifer radiyatörü ile birlikte kalorifer hortumlarını,kelepçeleri ve kalorifer musluğunu deyiştirmenizi tavsiye ederim

bunun haricinde radiatör ek depo kapağının sağlıklı olduğundan emin olup tam sıkmalısınız

Termostatı kontrol edip gerekirse deyişecektir
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Türkiyenin her bölgesine kargo ile yedek parça gönderilir,forumumuzda bizden haberler bölümünde bulunan uygun kampanya listelerimizi üye olarak görebilirsiniz.
-Lada yedek parça sıparişi vermek için http://www.guvenotolada.com
-Acil yedek parça sıparişi için 0532 286 03 33-02125806733
Kullanıcı avatarı
GUVENOTOLADA
Güven Oto Yetkilisi

Mesajgönderen summersem tarih Cum Haz 27, 2008 2:13

Arkadaşım radyatör tıkayıcı malzeme demişsin bunları kullanmak ne kadar doğru bilmem ama komple radyatörünü de tıkamışsa ve su akışını kısıtlamışsa radyatörden geçmeyen su doğal olarak soğumayacaktır, bu nedenle hararetin artar bence fandan önce radyatörü bir gözden geçir, kireçlenme falan birçok şey tıkamaya sebep olmuş olabilir. Kolay gelsin.
Samet YILMAZ
Beylikdüzü
1993 Samara SEDAN
Biz Daha İyisini Yapana Kadar En İyisi Bu!.
Avcılık ve Balıkçılık Bölümü Sorumlusu
summersem
Hiperaktif üye

Mesajgönderen LADANIVA tarih Cum Haz 27, 2008 4:42

43RC715 yazdı:Araç 1-2 marşta alıyor. Sorun olan şey arabanın hararetinin çabuk yükselmesi fanın çalışması ve aşırı ısınması havalarda sıcak malum düşük vitesde dur kalk yapıldığında ve motor zorlandığında ısınıyor ve hararet artıyor. bundan sonra araba sabit bir yerde durduğunda rolantide çalışırken araç hareket ettirilmeye kalktığında gaz yimiyor gibi gazı pompalasanda tıkanmış gibi yapıp anında stop ediyor. Ve asla çalışmıyor anca 5 dakika beklendikten sonra motor sanki soğuduğunu anlıyor ve çalışıyor. Birde motorun contalarını yeni değiştirmemize rağmen çok fazla yağ atıyor motorun yarısı yağdan gözükmüyor ve yağı diğer yerlere sıçratıp onlarıda yağlıyor. Aceba bujilerde mi bi sorun var bujiler ısınınca yağlanıp ateşleme yapmıyor ve durarken rolantide çalışan araç hareket ettirlmeye kalkınca stop ediyor? şimdiden yardımlarınız için tşkler... :idea:

ısınınca kalitesis benzin pompasından ve ya arızalı benzin pompasından araç stop edebilir
aracınızın sıcaken stop etiği durunlarda benzin pompasının üzerine ıslak bez koyun ,ıslak bezi koyunca araç normal çalışmaya başlarsa benzin pompası deyişmesi gerekicek
buna bezler arızalar distibutör ve beyindende yapabilir

yedek parça deyişimlerinde mutlaka ÇelikMotor ambalajındaki orjinal parçaları kulanın ,yan sanayi ve ambalajsız parçalarda buna bezler sorunlar yaşayabilirsiniz
Türkiyenin her yerine lada yedek parça sıparişleriniz 1 günde gönderilir
http://www.guvenotolada.com
Kullanıcı avatarı
LADANIVA
Güven Oto Forum Moderatörü

Mesajgönderen emrebursa tarih Cum Haz 27, 2008 11:17

kalorıfer radyatorunde cok az sızıntı vardı servıste tıkayıc madde attılar sızıntı kesıldı bendeondan sonra suyu komple boşaltıp 3 lt antırıfız koydum uzerıne su ekledım sımdılık kacak yok ama azda olsa sıcak konumda antırız kokusu var
eyer arac su eksıltse yedek depodan bellı olur hep bakıyorum aynı konumda su azalma yok termostad acıyor fanda acıyor devır daımde yenı deyısmıstı
bu gun aynı yolu tekrar gıttım ama gece saat 1:30dansonra hararet normaldeıdı tam 90 da bazende 90nın az altına ınmıstı
artık musayıt olunca kalorıfer radyatoru ve onun parcalarını deyıstırıcem ozaman ne olucak bakalım
acaba samaranın radyatorunun yerıne daha buyuk bır radyator takılırmı taksak hararet sorunu ortadan kalkarmı ? :?:
emrebursa
Üye

Mesajgönderen samara tarih Sal Tem 01, 2008 3:25

antifriz tıkayıcıyı zamanla söker. tıkayıcı yerine sogutma sistemini komple elden geçirmek , gereken kısımlarını yenilemek daha iyi ve köklü bir çözüm olur. termostat olarak mastersport veya kraft markalı kullanmanızı tavsiye ederim. ve en önemlisi , kesinlikle antifriz kullanın. 1/2 antifriz+1/2 su oranında olacak şekilde. kesinlikle antifrizsiz bırakmayın aracınızı. su pas yapar ve petekleri tıkayabilir. bu da hararetin çabuk yükselmesine sebep olur
Kullanıcı avatarı
samara
Güven Oto Forum Moderatörü

Mesajgönderen baskan tarih Prş Tem 03, 2008 2:55

ben master sporttan şaşmayın derim
TAYYİP TOKATLI
01.04.1970
HALKALI/İSTANBUL
KALİNA 2008
Kullanıcı avatarı
baskan