94 model lada samara

Teknik bilgiler/Sorunlar/Çözümler

94 model lada samara

Mesajgönderen besarettin tarih Pzt Kas 01, 2010 2:18

mrb arkadaşlar 94 model lada samara aracım var ve yeni aldım sorunu arac lpg li fakat acar seyir halindeyken sanki yakıt bitiyor gibi yapıyor halbuki yakıt var ve gaz pedalını sonlarsam gidişi güzel ve pedalı sonladıgım zama kaliriferi actıgım zaman yine aynı kaliferi kapattıgım zaman düzeliyor. arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim burada sanayiye götürdüm bir türlü sorun burada demediler.
besarettin
Yeni üye

Re: 94 model lada samara

Mesajgönderen smtkrblt tarih Pzt Kas 01, 2010 6:32

merhaba ,aracınız hayırlı olsun,ben de 94 model samara aldım,aracınız lpg de yolda giderken tekleme yapıyor mu yoksa sadece göstergede yakıt bitti gibi oluyor,eğer tekliyorsa gaz yemiyorsa gaz filtresini değiştirin ve gaz ayarı yaptırın,gazı bir istasyondan alın,karışık lpg alamayın,sadece göstergede sorun yapıyorsa önemli değil çünkü gazlı arabalarda gaz göstergesi genellikle tam doğruyu göstermiyor,km göstergesinden takip ederseniz daha sağlıklı olur,illa yaptırmak istiyorsanız bir lpg ustasına gidin değiştirir.benzinde tekleme yapıyorsa da karbütratör temizliği ve ayarı yaptırın,buji buji kablolarını kontrol ettirin.selama :)
smtkrblt
Yeni üye

Mesajgönderen mkurtuldu tarih Çrş Kas 24, 2010 10:15

benzer problemi bende yaşamıştım, seyir halindeyken araç gaz yemiyordu, gaza yüklendiğimde ancak normalleşebiliyordu. Bu sorundan önce buji ve buji kablolarını değiştirmiştim. Yeni taktığım buji kablolarında meğer sıkıntı varmış, kabloları eskileriyle değiştirdiğimde sorun ortadan kalktı, yeni aldıklarımı da iade ettim.

Bence istersen buji ve buji kablolarına bir bak, ateşleme düzgün olmazsa bu tür sorunlar olabiliyor.
mkurtuldu
Yeni üye

Mesajgönderen bekir44 tarih Cum Ara 17, 2010 6:27

benzer bir problemde ben yaşadım bujileri değiştm düzeldi
bekir44
Yeni üye

Mesajgönderen bekir44 tarih Cum Ara 17, 2010 6:34

yakıt tüketimini ve motor verimini ekileyen önemli etkenlerden biride egzozdur bence aracımın 4 ile çıktığım yerlerde 1 kadar düştügün oluyordu hede son az giderken karbüratördede problem vardı ondandır diyordum egzozda patlaktı ama aldırış etmiyordum bir zaman sonra egzoz sesi rahatsız etmeye ve egzozun içinden garip sesler gelmeye başlayınca değiştirdim komple çatal hariç inanın o egzozun patlak gezdiğimgünlere çok üzüldüm aracım şahlandı
bekir44
Yeni üye

Dön Teknik

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir