lada vega

lada vega

Mesajgönderen omeraytar tarih Pzt Eyl 12, 2011 2:44

arkadaşlar selem yeni lada vega 2001 aldım arabadan fazla anlamam ama kafama takılan bir kaç sorum var. ilanlarda görüyorum
1.5i---1.5i 8v--- 1.5i 16v aralarındaki fark nedir. performans ve yakıt farkı var mıdır.benim arabanın kimliğinde lada vega 2110 sedan diye yazılı bunun 8v-16 olduğunu nereden anlıyabiliriz. ladalarda hararet sorunu var diye duydum ne kadar doğru ve ne yapabiliriz tavsiyeleriniz. Benzinli aracım sıralımı iyi olur yoksa normal lpg mi taktırsam ne olur. yardımlarınızı bekliyorum herkeze kolay gelsin.
omeraytar
Yeni üye

Re: lada vega

Mesajgönderen blowoff tarih Sal Eyl 13, 2011 2:51

abicim önelikle lpg konusunda görüşümü söliyim sıralı sistemden şaşma çünki aracın enjeksiyonlu yeni nesil bi araç ole normal lpg takarsan arabayı mafedersin uzak dur sıralı sistem uygun marka bir lpg sistemi tatktır bi diğer sorunada şöle cevap veriyim 8valf ile 16valf arasındaki fark 16 valf spor olan araç anlamına gelir çünki torku yüksektir bildiğim kadarıyla senin aracın 8 valf olması gerekiyo vegalarda hararet olayınıda aklından çıkar vegalarda hararet sorunu olmaz genellikle istisnalar hariç tabi o yüzden aracınızın kıymetinizi bilin yedek parça konusunda arkadanızda güven oto orjinal yedek parçayla var ve aracınızıda gözünüzün bebeği gibi koruduğunuz sürece size hiç bir sorun yaratmaz saygılarımla
Özgür MODİFİYECİ
Modifiye bölümü sorum
LADA VEGA 2005 MODEL
İSTANBUL
B Rh (-) Negatif
blowoff
Çok aktif üye

Re: lada vega

Mesajgönderen omeraytar tarih Sal Eyl 13, 2011 5:16

teşekkürler verdiğiniz ilgilendiğiniz için.
omeraytar
Yeni üye

Dön Vega

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir